indexdec

طراحی دکوراسیون داخلی کم هزینه

اگر می‌خواهید خانه ای با طراحی  خاص داشته باشید که متفاوت از بقیه طراحی ها  باشد و همچنین نشان دهنده شخصیت شما باشد، این ۶ ایده  کم هزینه را، مطالعه کنید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

 

۱. برای طراحی دکوراسیون داخلی  کم هزینه منزل با پرسش و پاسخ از خودتان شروع کنید

ابتدا چند سوال ساده هنگام طراحی یک فضای شخصی،  از خود بپرسید:

چه چیزهای با ارزشی در زندگی دارم؟

چه  کارهایی باعث خوشحالی، شادابی و انگیزه دادن به انجام کارهایم می‌شود؟

چه  فعالیت ها ، مکان ها  و یا چیزهایی ،  به من احساس آرامش و آسودگی بیشتری می‌دهد؟

آیا ورزش و یا رقص  را دوست دارید؟ آیا عاشق پیاده روی، گیتار زدن و یا سفر به دور دنیا هستید؟ آیا نیروی محرکه شما از تفکر، کتاب های معنوی و یا حتی فوتبال اروپا سرچشمه می‌گیرد؟ جواب این سوال ها هر آنچه که هست انگیزه خوبی برای طراحی مکان و اتاق ایده آل شما است.

وسایل شخصی خود ، حتی اگر یک قطعه تزئینی برای دکوراسیون خانه نیست، پنهان نکنیدا وسائل تزیینی مختلف  اعم از مجسمه های دیواری ، تابلوهای الهام بخش و حتی کتاب های  مورد علاقه خود را می توانید در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

dec1

 

۲. وسایلی که به شما انگیزه می‌دهند را روی دیوار محل میز کار خود بچسبانید

زمانی  که شما به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی  کم هزینه هستید، ایجاد یک دیوار یا تابلو  به طریقی که شامل عکس ها، اقلام و یا هر چیزی که حس خوبی به شما منتقل می کند، راه مناسبی است.

 

زمانی که انگیزه پیدا کردید، زمان آن رسیده  است که چیزهایی را که دوست دارید و به شما انرژی می‌دهند را پیدا کنید. لازم نیست این تغییرات را یک  دفعه ای  و به طور ناگهانی در زندگی و اتاق خود ایجاد کنید. با یک قطعه کوچک مثل تابلوی نقاشی که حس خوبی به شما می‌دهد شروع کنید. ماه به ماه با اضافه کردن اقلام کوچک و البته ارزان، فضایی ایجاد می‌شود که در طول زمان عاشق آن خواهید شد. چنین کارهایی هزینه بسیار کمی دارد.

 

دیوار انرژی بخش در دفتر کار شخصی خود،  دقیقا همان نوع از هنر ترکیب رنگ ها است که برای فضایی زیبا طراحی شده اند. می بینید که هزینه زیادی هم برای این طراحی به کار نرفته است.

dec2

 

۳. در طراحی از وسایلی استفاده  نماییدکه حس تازگی را برای شما به ارمغان می‌آورند

 

هنگامی که در طراحی داخلی دکوراسیون منزل و آشپزخانه از اقلامی که دارای انرژی مثبت هستند استفاده نمایید باعث می شود هنگام ورود به آن مکان ها حس شگفت انگیز و مثبتی داشته باشید. این کار مانند ایجاد یک اکوسیستم خوب احساسات در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است.

استفاده از گل و گیاه یکی از روش های ایجاد فضایی پر از نشاط و شادابی و انرژی مثبت است. شاخ و برگ ها و گل های گیاهان، رنگ و جلوه خاصی را حتی به فضاهای خالی می‌دهند.

افراد زمانی که به طبیعت می‌روند احساس آرامش و نشاط دارند، بنابراین استفاده از گیاهان راهی مناسب و کم هزینه  برای  ایجاد فضایی خوب در خانه است.فرقی نمی‌کند چند گیاه کوچک روی لبه پنجره آشپزخانه باشد و یا گیاه بزرگ موز در اتاق نشیمن. این کار همیشه جوابگو است و آرامش را به منزل می‌آورد.

dec3

 

۴. از لوازمی ارزشمند به عنوان دکور منزل استفاده کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی  کم هزینه استفاده از لوازمی که برای شما اهمیت دارند و با ارزش هستند ، راهی ساده برای منحصر به فرد کردن فضای زندگیتان است. مثلا یک تکه از سفالی که مادرتان سال ها پیش در مدرسه ساخته است، انتخاب خوب و مناسبی است.

استفاده از کتاب های جذاب در ویترین منزل و همچنین استفاده از وسایل قدیمی زرق و برق دار که از مادربزرگتان به ارث رسیده است می تواند باعث زیبا شدن دکور شما شوند و همچنین باعث  شوند تا بیشتر به آن ها و سال های گذشته فکر کنید.

چیدن کتابهایی که برایتان ارزشمند در قفسه نیز، راهی آسان و کم هزینه  و موثر برای شخصیت دادن به هر فضایی در طراحی داخلی دکوراسیون منزل است و در ترکیب با بقیه وسایل رنگ و جلوه زیبایی به اتاق خواهند داد.

dec4

5.رنگ هایی را انتخاب کنید که با نگاه کردن به آن ها شادابی، نشاط و انرژی می‌گیرید

برای طراحی دکوراسیون داخلی  کم هزینه بهتر است از رنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید. رنگ های بی روح نه تنها زیبایی ندارند بلکه باعث کسل شدن شما نیز می شوند. پس رنگ های مورد علاقه تان را به کار برید تا حس تازگی و شادابی در اتاقتان جریان داشته باشد.

انتخاب رنگ های خاص در زمان نقاشی دیوارها، آویزان کردن وسائل تزیینی مناسب و یا ساخت دیوار آرزوها و طرح های دیگر هزینه ی زیادی برای شما نخواهد داشت اگر به ایجاد یک محیط شاد و زیبا اهمیت می دهید. مطمئن هستم بعد از مطالعه ی این نوشته درباره تزیین دیوارهای خانه ی خود فکر خواهید کرد و آنها از سفید و خالی بودن در می آورید.

dec5

 

6.اقلامی که به شما حس خوبی منتقل می کنند را به دیوار اتاق خود بزنید

هیچ راهی بهتر از پرکردن اتاق خود با چیزهایی که  به شما شادی میبخشند وجود ندارد این روش بهترین راه برای انگیزه گرفتن و پر انرژی بودن فضای اتاق شماست.

استفاده از عکس ها، نقاشی ها، آثار هنری و اقلام آویزی که داستان و مسیر زندگی شما را بازگو می‌کنند، راهی مناسب برای شخصی سازی فضای اتاقتان است.

اگر قصد دارید دیوار منزل و اتاق خود را به گونه ای طراحی کنید که نشان دهنده شخصیت شما باشد، از اندازه های مختلف عکس، نقاشی، آثار هنری و دیگر اقلام استفاده کنید. سعی کنید ترکیبی از اقلام جدید و قدیمی، بزرگ و کوچک، مربع و دایره، رنگی و سیاه و سفید، در طراحی استفاده کنید. همچنین قاب گرفتن عکس ها در رنگ ها، سبک ها، ضخامت و شکل های مختلف، حس بهتری را به شما منتقل می‌کنند.

هرچه قطعات انتخابی شما مناسب تر باشند، دیوار بی نظیری خواهید داشت. همچنین می توانید در طراحی داخلی دکوراسیون منزل از آویز های زیبا و یا هنر نقاشی استفاده کنید، چه از نقاشی های خودتان و چه  از نقاشی شخص دیگری .

حتما نباید  هنرمندی حرفه ای باشید تا از هنر خود استفاده کنید. می‌توانید تنها یک ساعت و یا شاید یک هفته، تصویری انتزاعی و زیبا را نقاشی کنید، هم سرگرم کننده است و هم با هزینه بسیار کم به زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود می افزایید.

در دیوار این اتاق انواع مختلف اندازه و قاب عکس ها، و همچنین طرح غیر متعارف عکس ها، باعث می شود در فضای چند منظوره این اتاق احساس راحتی داشته باشید.

dec6

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *