wall-paper-for-home-555x415

نکات خرید کاغذ دیواری

در گذشته به دلیل متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذ دیواری استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل رونق چندانی نداشت. اما امروزه کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع در رنگ ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده اند.

به دلیل نصب آسان و سریع کاغذدیواری و نداشتن بوی تند و تیز و خرابکاری های رنگ می توان گفت این پوشش تا حدود زیادی جای رنگ را گرفته است.البته  قبل از انتخاب کاغذ دیواری حتما باید به نکاتی توجه کنید. در غیر این صورت به سرعت دلزده و پشیمان می شوید.

نکات زیر می تواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد

1 قبل از انتخاب کاغذ دیواری به هماهنگی رنگ کاغذ دیواری با وسایل منزل توجه نمایید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد بنابراین حتما به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید.

2- نوع و طرح کاغذ دیواری باید با  سبک و شکل چیدمان خانه هماهنگ باشد. به طور مثال برای خانه ای که سبکی بسیار فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانه هایی که با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.

3-هنگام خرید کاغذ دیواری به قابل شست و شو بودن کاغذ دیواری توجه نمایید. به این دلیل که ممکن است  برای از بین بردن بعضی لک ها و کثیفی های روی کاغذ دیواری هنگام شست وشو با مشکل مواجه شوید هنگام خرید کاغذ دیواری به این مورد توجه کنید. در این مورد از فروشنده نیز می توانید کمک بگیرید.

4 – برای خانه هایی که سقف بلندی دارند  بهتر است از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود می آورد. استفاده از کاغذدیواری های بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می شود.

5 – اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید و همچنین برای  ایجاد فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید.

6 – هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است.بهتر است برای خانه هایی با کفپوش ساده  از کاغذ دیواری های گلدار یا با طرح و شکل های شلوغ استفاده نمایید و برعکس برای خانه هایی با کفپوش های طرح دار از کاغذ دیواری های ساده استفاده نمایید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.

7-پیشنهاد ما به افراد تنوع طلب و افرادی که زود از همه چیز خسته می شوند این است که از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ می شود استفاده نمایند زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید.

8 – بهتر است کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیل خریداری کنید زیرا هم قسمت زیرین و هم قسمت بیرونی این گونه کاغذ دیواری ها از لایه های وینیل تشکیل شده است. این پوشش علاوه براینکه ضد آب است، کیفیت بسیار بالایی هم دارد. فقط شاید کمی گران تر از کاغذ دیواری های دیگر باشد که در عوض دارای عمر و دوام بیشتری است.

9-محاسبات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد گنگ و مبهم است.به این دلیل که کاغذ دیواری ها با عرض های مختلف  عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و چون بیشتر دیوارهای خانه ها دارای یک سطح نیستند و دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید بهتر است متراژ دیوارها و میزان پرتی ها را به طور کامل اندازه بگیرید. در صورت امکان از نصاب کاغذ دیواری بخواهید که اندازه گیری دیوارها را نیز خود او انجام بدهد.
ودر آخر این نکته نیز قابل ذکر است که کاغذ دیواری ها شاید در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند. بنابراین بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *